Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Будуть відключати електрику тим, хто не платить

Дата: 07.04.2021 10:59
Кількість переглядів: 316

Фото без описуПостачальники електрики мають право відключити його споживачам, у яких є борг за електроенергію. При цьому Закон передбачає алгоритм їхніх дій, який вони не можуть порушити. Зокрема, відключення можливе не раніше, ніж через 5 днів після того, як боржника про нього попередили.

 

Які правила діють при відключенні електропостачання у споживачів, що мають борг за електроенергію?

Попередження повинно бути оформлено письмово. У цьому повідомленні повинна бути вказана сума боргу, період, за який він утворився, а також дата і час, коли припинять подачу електроенергії.

Крім того, в повідомленні мають бути чітко вказані прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка склала попередження про відключення.

Датою отримання попередження, від якої ведеться п'ятиденний відлік, вважається дата отримання повідомлення боржником з його підписом. Якщо це не фізична особа, а фірма, то такою датою є день реєстрації вхідної кореспонденції. Якщо повідомлення прийшло на поштове відділення, а вже звідти його доставили боржника, то датою отримання вважається третій календарний день з того дня, як повідомлення було отримано поштовим відділенням, в якому обслуговується боржник.

Якщо споживач поверне заборгованість протягом відведених йому п'яти днів, то електрику можуть не відключити. Але при цьому він повинен підтвердити постачальникові, що погасив свій борг за електроенергію.

Якщо у споживача не вистачає грошей на те, щоб погасити борг за електроенергію, постачальник має право стягнути з нього в рахунок оплати боргу його рухоме майно. Правда, на це має бути дозвіл суду.

Якщо вартості рухомого майна також не вистачає, щоб погасити борг за електроенергію, то в такому випадку можуть відібрати нерухомість.

Але! Є один нюанс, який діє в період карантину. Під час карантину відключати електропостачання боржникам заборонено. Крім того, в цей період не нараховується пеня за несвоєчасну сплату.

Джерело: https://slavdelo.dn.ua/2021/04/06/dolgi-za-elektroenergiyu-stalo-izvestno-kak-budut-otklyuchat-elektrichestvo-tem-kto-ne-platit/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_term=postavshchiki-elektrichestva-imeyut-pravo-otklyu&utm_content=10185350&fbclid=IwAR2mtbBtFnTNxAejSCzVWKhpEAKdRfYvBtPB24I-xC4cqJ7_Gyf17mbnZwg


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора