Непристебнутий ремінь безпеки у Європі та Україні: штрафи та скільки людей в авто пристібається?
З березня 2021 року штраф за непристебнутий ремінь безпеки в Україні зріс у 10 разів — до 510 грн (трохи більше ніж 15 євро). Донедавна він був найнижчим у Європі — 51 грн (менше ніж 2 євро). Проте рівень користування пасками безпеки в Україні найнижчий, — повідомляє Олексій Білошицький.
Штрафи за непристебнутий ремінь безпеки у Європі У Німеччині штраф за непристебнутий ремінь становить 30 євро, і при цьому пристібається 98% водіїв і пасажирів переднього сидіння і 99% пасажирів заднього сидіння. У Польщі штраф за непристебнуті ремені водія і пасажира складає 100 злотих (близько 23 євро) плюс два штрафні пункти (водія, який набрав понад 24 пункти, позбавляють права керування). Водій, який не переконався, що всі його пасажири пристебнуті, отримує додаткові 100 злотих і 4 пункти штрафу. Тому, за даними Національної ради безпеки дорожнього руху, там пристібаються 95% водіїв, 96% пасажирів на передньому сидінні й 76% — на задньому. Хоча ще 2004 року пристібалися лише 71% на передніх сидіннях і 49% — на задніх. У Данії штраф за не пристебнуту дитину до 14 років складає 1500 і 2000 данських крон (200 і 267 євро відповідно), а також один штрафний пункт (водій, який отримає 3 пункти за три роки, буде позбавлений своїх водійських прав).
Який розмір штрафу змусить українців пристібатися в авто? У Києві, Маріуполі, Харкові, Одесі та Львові провели онлайн-дослідження «Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами». Відповідно до результатів, постійно пристібаються пасками безпеки лише 39% водіїв, 52% пасажирів на передньому сидінні та 12% — на задньому.
Джерело: hotline.finance