В Миколаївській громаді вшанували пам'ять загиблих до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни відзначається щорічно 22 червня. В цей, скорботний для всього українського народу день, відбувається приспущення державного прапору України з чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади. На адмінбудівлях Миколаївської територіальної громади теж був приспущений Прапор України з чорною стрічкою, як дань пам’яті про той чорний ранок, чорний день…
Друга світова війна - найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі. Упродовж 21 місяця війни СРСР та Третій Рейх виступали як союзники, а 22 червня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни. Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії XX століття. Як відомо, війна з Німеччиною забрала десятки мільйонів людських життів. Жертвами німецьких загарбників ставали не тільки військові, але і ті, хто не ніс ніяких загроз: жінки, діти, хворі та люди похилого віку. Україна зазнала значних втрат внаслідок цієї війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових і підпільників, понад 5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 млн. жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти - сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.
Ми пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни. Тих, хто першими взяли на себе страшний удар. І тих, чиї життя були покалічені та зруйновані у тій страшній війні. День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні останніми роками набуває для українців особливого значення, адже у ці дні ми вшановуємо пам’ять загиблих воїнів і згадуємо їх у молитві, схиляючи голови над Братськими могилами. По Миколаївській громаді пішло на фронт-1434 чоловіка,загинуло-634, пропало без вісті—337…
Сьогодні Миколаївський міський голова Олександр Гадяцький , виконком Миколаївської міської ради, старости старостинських округів, голови ветеранських організацій вшанували пам’ять загиблих воїнів у Другій світовій війні покладанням квітів. Цього дня Пам'ять спочивала під літнім сонечком, а червоні квіти , як краплинки крові, лягли на холодні плити Братських могил у яких спочивають визволителі, захисники нашого краю. Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!