У Донецькій області триває вакцинація проти COVID-19. В даний час щеплено більше ста тисяч чоловік

Дата: 05.07.2021 11:42

Фото без описуПро це повідомив начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров'я і забезпечення лікарськими засобами департаменту охорони здоров'я ДонОГА Олександр Педенко під час брифінгу. Вакцинація відбувається через мережу первинної медичної допомоги силами мобільних бригад по імунізації і в центрах масової вакцинації.

Для імунізації використовують вакцини AstraZeneca, CoronaVac / Sinovac Biotech, Comirnaty / Pfizer-BioNTech. «Вакцинація проти COVID-19 почалася в лютому 2021 року. Перші щеплення були зроблені вакциною AstraZeneca індійського виробництва. На сьогодні в Донецькій області в пунктах щеплення, в Центрах вакцинації мобільними бригадами проводяться щеплення вакцинами CoronaVac / Sinovac Biotec, Comirnaty / Pfizer-BioNTech, а також другу дозу отримують ті, хто отримав першу дозу вакцинами або Covishield, або AstraZeneca італійського виробництва », - сказав Олександр Педенко. Він зазначив, що вакцин в області достатньо, але відсоток вакцинованих, на жаль, поки низький. Всі вакцини проти COVID-19, які рекомендовані до використання, перш за все захищають від тяжкого перебігу і смерті від коронавируса. «У Донецькій області не було зафіксовано жодного суттєвого погіршення стану після вакцинації. Всі побічні дії, які спостерігалися, вказані в інструкції із застосування вакцин », - підкреслив Олександр Педенко. На сьогодні Донецька область в зеленій зоні, але є дуже висока ймовірність, що вже восени буде нова хвиля захворюваності COVID-19.

Вакцинация против COVID-19: какие вакцины доступны в Донецкой области