Інформація про стан зареєстрованого ринку праці Миколаївської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року

Дата: 09.07.2021 13:56

Послугами Слов'янського міського центру зайнятості в сприянні працевлаштуванню в 1 півріччі 2021 року скористалися порядку 776 незайнятих трудовою діяльністю мешканців громади, з яких 267 особи мали статус зареєстрованого безробітного.

На 1 липня 2021 року число зареєстрованих безробітних налічувало близько 91 особи. Близько 55% безробітних - це жінки, 23% - молодь у віці до 35 років, майже кожен дев’ятий - з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприяння працевлаштуванню. Серед безробітних майже кожен третій раніше був робітником, кожен другий займав місце службовця, а кожен дванадцятий не мав професійної підготовки.

У той же час роботодавцям постійно потрібні кваліфіковані робітники з інструментом (40% всіх вакансій), працівники сфери торгівлі та послуг (12%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (21%), а також кваліфіковані професіонали та фахівці (23%).

За шість місяців поточного року отримали постійну роботу за сприяння служби зайнятості 86 незайнятих громадян, в тому числі 62 особи зі статусом безробітного.

Поряд з працевлаштуванням на постійних умовах роботи, одним із напрямків соціального захисту незайнятого населення є організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, які забезпечують тимчасову зайнятість. Протягом звітного періоду в роботах тимчасового характеру взяли участь 15 безробітних жителів громади.

В 1 півріччі 2021 року проходили профнавчання та підвищували свою кваліфікацію 9 безробітних, по закінченні якого всі працевлаштовані за сприянням центру зайнятості на конкретні робочі місця.

Перебування в стані безробіття до працевлаштування становить на сьогодні в середньому 4 місяці. Період виплати допомоги залежить від страхового стажу безробітного та причини звільнення з роботи.