Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Відпустка при народженні дитини для батька: подробиці

Дата: 13.07.2021 13:14
Кількість переглядів: 807

Фото без описуКабмін постановою від 7 липня 2021 р № 693 затвердив Порядок надання відпустки при народженні дитини.

Документом визначено механізм та умови надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини.

Право на відпустку має:

1) чоловік, дружина якого народила дитину;

2) батько дитини, який не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;

3) баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати або батько якого є одинокою матір'ю (одиноким батьком).

Відпустка надається одноразово тривалістю, яка визначається працівником в письмовій заяві, але не більше 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів, не пізніше, ніж протягом трьох місяців з дня народження дитини. Відпустка повинна бути використаною працівником не пізніше 104-го дня з дня народження дитини.

Відпустка не підлягає грошовій компенсації ні поділу на частини.

Чоловік під час подання заяви про надання відпустки повинен пред'явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб.

Батько дитини, який не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір'ю, під час подання заяви про надання відпустки повинен пред'явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, довідку про реєстрацію місця проживання.

Баба, дід або інший повнолітній родич дитини, батько якого є одиноким, під час подання заяви про надання відпустки повинні пред'явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, а також заяву самотнього батька, в якій підтверджується невикористання ним такої відпустки і відзначається особа, яка фактично буде здійснювати догляд за дитиною.

Для підтвердження статусу "самотнього батька" такі особи також додають свідоцтво про смерть матері дитини або рішення суду про позбавлення її батьківських прав, визнання безвісно відсутньою або оголошення померлою.

Баба, дід або інший повнолітній родич дитини, мати якої є самотньою, під час подання заяви про надання відпустки повинні пред'явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, а також заяву одинокої матері, в якій зазначається особа, яка фактично буде здійснювати догляд за дитиною.

Для підтвердження статусу "одинокої матері" такі особи також додають копію витягу з Реєстру про державну реєстрацію народження дитини або довідки про народження із зазначенням відомостей про батька дитини відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України або свідоцтво про смерть батька дитини або рішення суду про позбавлення його батьківських прав, визнання безвісно відсутнім або оголошення померлим.

Якщо працівник протягом трьох місяців з дня народження дитини був звільнений і працевлаштований на інше підприємство, до заяви про надання відпустки він повинен докласти також довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.

У разі народження двох і більше дітей від однієї вагітності тривалість відпустки не збільшується.

Граничний термін виплати заробітної плати працівникам за час відпустки не може перевищувати трьох днів з дня його початку.

 

Джерело: https://slavdelo.dn.ua/2021/07/13/otpusk-pri-rozhdenii-rebenka-dlya-ottsa-podrobnosti/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_term=kabmin-postanovleniem-ot-7-iyulya-v-2021-g&utm_content=10805874&fbclid=IwAR1kfmExrPSiQHZBwizQXEOqTyQJGfbpzJXGxR4ziIplU3bojZkkmrEaUj0


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора