Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Ситуація із COVID-сертифікатами унікальна. Раніше на розроблення такого документа витратили б десятиліття, а зараз його впроваджують за місяці

Дата: 15.07.2021 09:35
Кількість переглядів: 814

Усе, що потрібно знати кожному українцю про COVID-сертифікати

. Пандемія COVID-19 змінила звичний порядок подорожей.

Якщо раніше можна було взяти паспорт і поїхати, куди заманеться, то в останній рік з'явилося багато нових правил та умов. Зробити тест або два, узяти довідку про негативний результат або пройти самоізоляцію. Усім нам хочеться знову повернутися до нормального життя, перетинати кордони за лічені хвилини, подорожувати простіше й найголовніше – безпечніше.

І це вдається – країни світу поступово знову відкривають музеї, кінотеатри та кордони. А для того, щоб контролювати цей процес, впроваджують COVID-сертифікати. Вони стали швидким технологічним рішенням, яке допомагає зупиняти поширення COVID-19, а також полегшує життя людям. Це унікальна ситуація, адже вперше країни розробляють й погоджують між собою міжнародний документ у такі короткі строки. Раніше такі процеси тривали роками, а іноді й десятиліттями, тепер це все впроваджують за місяці. В Україні Мінцифра з партнерами минулого тижня запустили бета-тестування COVID-сертифікатів у "Дії". Уже дістало доступ до тестування 10 тис. українців. Зараз ми перевіряємо процеси, створюємо ефективну систему і спілкуємося з ЄС, щоб українці могли спокійно відвідувати інші країни.

Що таке COVID-сертифікати і як вони працюватимуть?

СOVID-сертифікат буде підтверджувати ваш статус про вакцинацію. Трохи пізніше з'являться ще два види сертифікатів – про негативний результат ПЛР-тесту і про те, що ви перехворіли на коронавірусну хворобу. Будуть сертифікати, які можна використовувати всередині країни і за кордоном. У застосунку СOVID-сертифікати відображатимуться так само, як і паспорт або водійське посвідчення. Перевірити дійсність можна за допомогою QR-коду, усередині якого "вшито" всю необхідну інформацію. Його можна буде показати в застосунку, просто у PDF-файлі на смартфоні або роздрукувати, якщо вам так зручніше. Це ефективне рішення, адже не потрібне спеціальне обладнання для перевірки

. Як дістати СOVID-сертифікат?

Як і більшість документів у "Дії", сертифікат можна буде отримати за кілька кліків. В оновленій версії програми треба натиснути "Послуги" й обрати пункт "Згенерувати сертифікат". Далі "Дія.Підписом" треба підписати заяву на передання даних з eHealth до "Дії" – і все. Дані підтягнуться автоматично, а сертифікат сформується за кілька хвилин. Зараз його можуть згенерувати тільки бета-тестувальники, які дістали дві дози вакцини проти COVID-19 в Україні та "Дія.Підпис". Це електронний підпис у смартфоні, який можна згенерувати в застосунку за кілька хвилин.

Що робити тим, хто не користується "Дією"?

Згенерувати COVID-сертифікат можна буде в застосунку "Дія", а потім і на порталі. Але в планах, щоб сертифікати видавали і, наприклад, сімейні лікарі. Це буде зручно для тих людей, у яких відсутня програма "Дія" або електронний підпис (КЕП), щоб зайти на портал "Дія".

Навіщо міжнародний і внутрішній COVID-сертифікат і чим вони відрізняються?

У "Дії" можна буде згенерувати два різні типи сертифікатів – міжнародний для подорожей і внутрішній – для використання всередині нашої країни. Міжнародний розробляли з урахуванням вимог EU Digital COVID Certificate. Він міститиме таку інформацію: тип, дату закінчення дії, персональну інформацію, медичні дані, номер сертифіката. Сертифікати матимуть різні строки актуальності. Наприклад, якщо вам ввели дві дози вакцини і ви маєте СOVID-сертифікат, то в більшості країн зможете показувати його протягом 180 днів. Однак кожна країна може встановлювати власні обмеження – приймати сертифікати тільки 90 днів, рік або не визнавати їх узагалі. Тому якщо у вас є такий документ у "Дії", це не означає, що ви можете їхати з ним куди завгодно. Перед подорожжю ознайомтеся з умовами в'їзду в кожну окрему державу на сайті МЗС України або консульств. Що стосується внутрішніх сертифікатів, то вони міститимуть обмеженішу інформацію – тип, номер сертифіката, ПІБ, фото, дату народження, дату закінчення дії сертифіката. У внутрішньому сертифікаті немає медичних даних. Внутрішній сертифікат дасть можливість пом'якшувати обмеження. Наприклад, можна буде відвідувати концерти та вечірки, ресторани або їздити у громадському транспорті без масок. Таку систему зараз використовують у багатьох країнах світу – і це дає змогу поступово повертатися до звичного життя.

Коли можна буде виїхати за кордон із міжнародним COVID-сертифікатом?

З 1 липня в ЄС запустили застосунок EU Green Pass, у якому генеруватимуть три види COVID-сертифікатів: вакцинації, негативного результату ПЛР-тесту і підтвердження того, що людина перехворіла на COVID-19. Документ має вигляд QR-коду. Період впровадження програми на всій території Євросоюзу – півтора місяця. Зараз уже під'єднано 27 держав – членів ЄС, і тільки три країни за межами Євросоюзу – Норвегія, Ліхтенштейн та Ісландія. Поступово під'єднуватимуть й інші держави, які пройдуть технічне тестування. Україна одна з перших країн за межами ЄС, яка почала комунікацію з командою ЄС про взаємне визнання COVID-сертифікатів. Щоб українські "ковідні" сертифікати могли приймати в інших країнах, ми впроваджуємо міжнаціональну інфраструктуру обміну відкритими ключами. Саме вона забезпечить можливість перевірки сертифікатів в інших країнах. Введення COVID-сертифікатів – найшвидший спосіб відновити регулярне сполучення між країнами, який дасть можливість українцям подорожувати безпечно й без купи тестів та довідок. Сподіваюся, що незабаром світ повернеться до звичного життя без масок, карантину та пандемії. А поки ми працюємо над COVID-сертифікатами, щоб обмежень ставало все менше, а свободи – більше.

Джерело: https://bit.ly/3hv4uxH


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора