Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Сільськогосподарським товаровиробникам

Дата: 23.07.2021 09:22
Кількість переглядів: 1247

                                                                            

Фото без описуНа лист Головного  управління Держпродспоживслужби в Донецькій області № 28-28/4466 від 16.07.2021, Миколаївська міська рада Слов’янського району Донецької області повідомляє наступне.

У звязку  з встановленням в Волинській області факту отруєння дітей при застосуванні пестицидів авіа методом, та з метою попередження і не допущення виникнення подібних випадків на території Донецької області, Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області  звертає увагу субєктів господарювання всіх форм власності щодо безпечного використання пестицидів, суворого дотримання регламентів застосування пестицидів та агрохімікатів, негативного впливу на здоровя людини, як в результаті прямої дії так опосередковано, вибору асортименту пестицидів, який характеризується різноманіттям властивостей, призначень, особливостей дії, впливу на теплокровних тварин і корисних комах.

 

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» допускати до роботи з пестицидами і агрохімікатами осіб які пройшли спеціальне навчання та мають допуск (посвідчення) на право роботи пестицидами і агрохімікатами.

Виконувати основні вимоги ст. 4 Закону України «Про захист рослин» а саме:

-суворе додержання регламентів зберігання, транспортування, торгівлі та застосування засобів захисту рослин,

-збереження корисної флори і фауни,

-недопущення пошкодження рослин, погіршення їх стану та забруднення продукції рослинного походження і довкілля засобами захисту рослин,

-додержання технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників, рослинності закритого ґрунту,

-екологічне та економічне обґрунтування доцільності захисту рослин від шкідливих організмів.

Державна  політика України у сфері діяльності, повязаної з пестицидами, базується на:

-пріоритетності збереження здоровя людини і охорони навколишнього середовища по відношенню до економічного ефекту від застосування пестицидів;

-безпеці для здоровя людини і навколишнього середовища під час виробництва, випробування і застосування пестицидів за умови дотримання вимог, встановлених держаними стандартами, санітарними нормами, регламентами та іншими нормативними документами.

 

     Частиною санітарного законодавства є державні санітарні правила «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (ДСП 8.8.1.2.001-98), затверджені наказом МОЗ України від 03.08.1998 № 1.

      Ці правила є обовязковими для дотримання всіма підприємствами, установами і організаціями, приватними господарствами та особами, шо проводять будь-які дії з пестицидами.

      Порушення цих правил тягне за собою цивільно-правову, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до чинного Законодавства.

      На території України дозволяється транспортування, зберігання і застосування тільки зареєстрованих Укрдержхімкомісією пестицидних препаратів за винятком випадків, зазначених у «Порядку надання дозволу на ввезення та застосування незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів іноземного виробництва» (постанова Кабінету Міністрів України № 288 від 04.03.1996. Державні випробування незареєстрованих у країні пестицидних препаратів проводяться відповідно до «Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, ведення переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» (затв. Постановою Кабінету Міністрів України № 295 від 04.03.1996.

     Одержання, зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив допускається тільки при наявності відповідного санітарного паспорту, виданого Держпродспоживслужбою. Паспортизація здійснюється щорічно.

      Для отримання санітарного паспорту необхідно, щоб витримувалася нормативна санітарно-захисна зона від складу, територія, приміщення та обладнання відповідали вимогам ДСП 8.8.1.2.001-98, були наявні допуски, посвідчення про проходження спеціальної підготовки та документи про проходження медогляду, допущених до роботи з пестицидами і агрохімікатами.

     Відповідно до ДСП 8.8.1.2.001-98, завчасно, але не менш чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств повинна сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та обєктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

     Звертаємо увагу, що зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не меш 500 м, при штанговому і гербігації  дощуванням – 300 м. При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших обєктів, що підлягають санітарному захисту.

     Забороняються авіахімобробки на ділянках, які розташовані ближче 1 км від житлової зони.

       


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь