Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

У Миколаївці запровадять низку інструментів е-демократії

Дата: 26.07.2021 13:04
Кількість переглядів: 1241

Миколаївська громада стала однією з тридцяти громад України та єдиною на Донеччині, що пройшла конкурс і тепер впроваджуватиме інструменти електронної демократії (civic tech) у процесі вирішення місцевих проблем, - інформує Донецьке РВ Асоціації міст України, членом якої є Миколаївська ТГ.

Це стало можливим завдяки участі в проєкті «Civic tech – інструмент якісної взаємодії», що реалізується Асоціацією міст України та ГО «Стратегії розвитку громад» у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу. Ідея «Civic tech – інструмент якісної взаємодії» – протистояти викликам пандемії та викликаним нею карантинним заходам, які обмежують можливості комунікації, обміну досвідом та взаємодопомоги, посилюючи кризу довіри і змушуючи більшість громадських організацій або призупинити діяльність, або перейти у дистанційний режим. Завданнями проєкту є впровадження інструментів civic tech, а саме: «Відкрите місто», «Місцеві петиції», «Громадський бюджет», «Консультації з громадськістю» та «Свої» – чат-бот твоєї громади» на місцевому та регіональному рівнях, а також підвищення обізнаності та залученості громадськості до їх використання із поширенням кращих практик.

Для участі в проєкті через конкурс було відібрано 30 громад-учасниць майже з усіх регіонів України. Основними критеріями відбору були: кількість населенням до 50 тис. осіб та активна взаємодія з місцевими представниками організацій громадянського суспільства та бізнесу.

Керівник проєкту «Civic tech – інструмент якісної взаємодії», експертка АМУ Інна Скляр розповіла, що основними етапами його реалізації є: робота над локальними нормативно-правовими актами, дослідження щодо інструментів civic tech, навчання тренерів від громадського сектору і бізнесу, розроблення промоційної продукції та поширення навчальних матеріалів.

За словами координатори  проєктів Фонду Східна Європа Марини Гопко, Фонд вже понад 12 років впроваджує проєкти, спрямовані на розвиток громадського сектору в Україні. «3DProject: Розвиток попри перешкоди», який Фонд реалізує за фінансування Європейського Союзу, – один із таких прикладів. На меті – допомогти громадським організаціям долати виклики пандемії Covid-19 за допомогою civic tech-рішень. І ми раді, що в межах грантового конкурсу ми змогли підтримати Асоціацію міст України, яка наразі допомагає українським громадам користуватися інструментами платформи електронної демократії E-DEM. Від цього виграють всі: і мешканці, і бізнес, і влада. І незважаючи на пандемію, діалог буде налагоджено, а місцеві проблеми будуть вирішеними», - зазначила Марина Гопко.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора