Розпочався час збирання жниви

Дата: 26.07.2021 16:37

Розпочався  час збирання жниви. Це особливо напружений період для Служби порятунку та для фермерів.

Додаткову загрозу становить суха та посушлива погода, недостатня кількість опадів, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у не справному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність. У даний період найменша необережність з вогнем, недбало викинутий сірник чи недопалок біля насаджень зернових культур, може призвести до страшних наслідків.

Служба порятунку закликає громадян та фермерів, додержуватися простих правил пожежної безпеки, зокрема:

Забороняється:
- робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;
- застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів;
- заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;
- заправляння машин у нічний час у польових умовах;
- розводити багаття на полях та біля них;
- спалювання стерні та пожнивних залишків.