Представниками Комісії з питань захисту прав дитини було проведено позаплановий рейд-перевірку в місті Миколаївка

Дата: 01.02.2022 10:14

Службою у справах дітей Миколаївської міської ради спільно із представниками Комісії з питань захисту прав дитини  було проведено  позаплановий рейд-перевірку в місті Миколаївка.

Під час  проведення рейду було обстежено умови проживання 14 дітей, сім’ї  яких опинилися в складних життєвих обставинах та які перебуваєють на обліку Служби, і  нововиявлених.

Інформацію про такі сім`ї Служба у справах дітей отримала від свідомих мешканців Миколаївки, які не байдужі до життя дітей громади.

Під час проведення візитів із батьками провели  бесіди  щодо належного виховання, утримання та розвитку дітей даної категорії та попереджено про адміністративну відповідальність.

На жаль, не всі батьки, знаючи, що перебувають під особливим контролем,  розуміючи,  що долею їх дітей постійно цікавляться,  стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах.

Служба констатує той факт, що у  невеликій громаді постійно зростає кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  У 2019 році таких дітей було 60, на початок 2022 року їх вже 73, з них  52 дітей, батьки яких позбавлені батьківських прав. Також за цей період 6 дітей було відібрано в батьків через виникнення загрози їх життю й здоров’ю перебуваючи з такими горе-батьками.

Безперечно, більшість з них потрапляє до інтернатних закладів, дитячих будинків.

Пріоритетним є влаштування дітей у сімейні форми виховання. Право дитини на сім’ю прописане всіма законами. І це не лише законодавча норма, а й закон природи. Тільки в сім’ї дитина пізнає любов, почуває себе щасливою, вчиться будувати власну сім’ю. Тому першочергова задача громади – створення патронатної сім`ї та дитячого будинку сімейного типу на території Миколаївської міської територіальної громади.