Змінити місце реєстрації тепер можна за кілька кліків — на порталі та в застосунку Дія

Дата: 14.02.2022 16:16

Фото без описуЗміна місця реєстрації — одна з найпопулярніших послуг в Україні, однак дуже складна та бюрократична. Тому кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, а більше як мільйон людей живуть, без реєстрації взагалі. На Diia Summit Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров презентує нові інноваційні та корисні держпослуги для українців. Зокрема,Михайло Федоров презентував послугу, яку всі так чекали.Переїжджайте без клопотів — більше не треба збирати ксерокопії в файлик та ходити до ЦНАПу й військкомату.

Розповідаємо, як це працює:

У вас та у всіх власників житла має бути картка платника податків (РНОКПП), Дія.Підпис та один із цифрових паспортів у Дії — ID-картка, або закордонний паспорт.

Як змінити місце реєстрації в застосунку Дія.

- зайдіть у Дію та натисніть Послуги. Зміна місця реєстрації,  виберіть потрібну послугу

Змінити своє місце реєстрації чи зареєструвати іншу людину в своєму житлі

- перегляньте перелік відомостей, які знадобляться для отримання послуги  і натисніть: Почати.

Щоб зареєструватися у власному житлі потрібно:

1. вибрати адресу за якою ви хочете зареєструватися;

2. перевірити або заповнити контактні дані та дані про військовий облік;

3.уважно перевірити заяву, підписати- Дія. Підписом сплатити адміністративний збір.

Щоб зареєструватися в чужому житлі потрібно:

1.натиснути- У житлі іншого власника;

2.перевірити або заповнити контактні дані та дані про військовий облік;

3. поділитися QR-кодом або посиланням із власником;

4. власник має обрати адресу, контактні дані та підписати заяву;

5.уважно перевірити заяву, підписати- Дія. Підписом сплатити адміністративний збір.

Щоб зареєструвати іншу людину у власному житлі  потрібно:

1. вибрати адресу за якою ви хочете зареєструвати;

2. перевірити свої контактні дані;

3. поділитися QR-кодом або посиланням з людиною, яку реєструєте;

4. людина, яку реєструють, перевіряє дані та підписує заяву;

5.уважно перевірити заяву ,підписати- Дія.Підписом;

От і все! Заява буде надіслана до територіальної громади та опрацьована протягом 1 робочого дня.

Про результат надішлемо вам сповіщення.

А вже за добу місце реєстрації оновиться у ваших документах у застосунку

Послуга зі зміни місця реєстрації впроваджується за співпраці Міністерство цифрової трансформації України з МВС України, Державна міграційна служба України, Міністерство оборони України та Міністерство юстиції України.

Не стійте в чергах — витрачайте час на що хочеться. А Дія подбає, щоб ви отримали держпослуги зручно, швидко, онлайн.