Індекс споживчих цін, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель

Дата: 17.02.2022 10:25

Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області (далі Головне управління) діє відповідно до Положення про Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 23.12.2021 № 603, у свої діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, дорученнями Прем’єр - міністра України, наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України, наказами Держгеокадастру, дорученнями Голови Держгеокадастру та його заступників, актами місцевої державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.

Головне управління відповідно до визначених повноважень організовує та здійснює державний контроль у частині додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування вимог земельного законодавства України забезпечує науково-експертне, інформаційне та методичне проведення землевпорядних, землеоціночних робіт, вживає організаційних заходів проведення земельних торгів.

Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 30.11.2021 № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень») індекс споживчих цін, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується значенням 100 відсотків:

за 2017-2022 роки для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів);

за 2017-2022 роки для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення.

За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2021 рік становить 110.0%.

Згідно листа  Держгеокадастру значення коефіцієнта індексації нормативно грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2021 рік становить:

для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) -  1,0;

для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення – 1,1.