Дата: 10.08.2023 18:07

Фото без описуМиколаївська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області інформує.

Постановою Кабінету Міністрів України № 326 "Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації" та  іншими законодавчими актами врегульовані питання визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Розпорядженням начальника Миколаївської міської військової адміністрації від 25.07.2022 № 6 створена комісія з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам.

Комісія відповідно до Положення про роботу комісії проводить засідання у разі потреби (подачі заяви власником земельної ділянки  або землекористувачем). На сьогодні заяв від власників чи землекористувачів земельних ділянок  не надходило, засідань комісії, за умов відсутності заяв, не проводилось.

Вкотре нагадуємо про необхідність фіксації та збору інформації, яка підтверджуватиме як факт заподіяння шкоди, так і прямі (реальні) збитки та упущену  вигоду для вирішення питання звільнення від оподаткування земельних ділянок, які непридатні до використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.

Також повідомляємо, що  Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» від 19 жовтня 2022 року № 2698-IX передбачено:

- відновлення проведення земельних торгів з передачі у користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності;

- відновлення реєстрації прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення у Державному реєстріречових прав на нерухоме майно, яка булаз упинена через війну і зупинення Державного земельного кадастру;

- встановлено, що громадяни та юридичні особи, які одержали право постійного користування земельними ділянками державної та комунальної власності, але відповідно до Земельного кодексу України не можуть бути суб’єктами такого права, можуть викупити такі земельні ділянки із розстроченням платежу або отримати їх в оренду із визначеними умовами таких договорів;

- дозволено в умовах воєнного стану безоплатну приватизацію земельних ділянок, на яких розташовані будівлі, споруди, які перебувають у приватній власності, і земельних ділянок, які передані громадянам у користування до набрання чинності Земельним кодексом України.

Враховуючи вищенаведене, громадяни Миколаївської міської територіальної громади  можуть оформити та  зареєструвати право власності або право користування земельними ділянкамив Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.