Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Інформація щодо змін в законодавстві

Дата: 22.08.2023 13:42
Кількість переглядів: 95

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що суб'єкти господарювання, які зареєстровані у ЦМУ мають розташування по всій території країни.

У зв'язку з чим направляємо на адресу Військових адміністрацій в областях та у м. Києві наступну інформацію щодо актуальних змін у законодавстві, контроль покладено на податкові органи. Так, суб'єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громського харчування та послуг», для здійснення розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі зобов'язані зареєструвати РРО або ПРРО в контролюючих органах.

Суб'єкт господарювання обирає самостійно -РРО чи ПРРО він буде застосовувати для проведення розрахункових операцій. Подати до контролюючого органу заяву для реестрації РРО можна в електронній або паперовій формі, для реєстрації ПРРО- виключно в електронній формі. ДПС запропоновано бізнесу безоплатне программе рішення (ПРРО), що призначене для реєстрації розрахункових операцій та пристосовано для операційних систем Android, iOS, Windows, Web.

Це програмне рішення розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах (завантажити можна за посилання tах.gov.ua).

Версії програмного забезпечения ПРРО від ДПС оновлюються. Про інші питання, пов'язані з реєстрацією та функціонуванням ПРРО від ДПС, роботою АРІ фіскального сервера ДПС, можна за посиланням tax.gov.ua Крім того, у зв'язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інаших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану" застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 01.08.2023 відновлено стосовно суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діальність у сферах купівлі продажу іноземної валюти, організації та проведения азартних ігор за порушення, вчинені до та під час воєнного стану. 3 01.10.2023 застосування штрафних (фінансових) санкцій відновлено стосовно всіх суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з повним скасуванням відповідальності за порушення, вчинені з 01.01.2022 по 30.09.2023.

Зазначене вище звільнення від відповідальності та/або її скасування поширює свою дію на суб'єктів господарювання, що здійснюють торгівлю підакцизними товарами або діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведения азартних ігор. У зв'язку з наведеним вище, звертаємо увагу всіх платників податків,що добровільне виконання вимог законодавства сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, не тільки вбереже торговця від додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а й стане надійним оберегом від перевірок, які проводить ДПС.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора