Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Житлова субсидія.Як подати заяву.

Дата: 06.12.2023 11:41
Кількість переглядів: 283

Фото без описуЩо таке житлова субсидія?

Житлова субсидія — це адресна  державна соціальна допомога людям, які не можуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги: оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, комунальні послуги, придбання скрапленого газу або твердого та рідкогопічного побутового палива.

Уряд України започаткував програму житлових субсидій у 1995 році для допомоги малозабезпеченим родинам. Уже понад 20 років ця програма залишається головним механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

На які послуги надається житлова субсидія

Перелік житлово-комунальних послуг на які можна оформити субсидію, регулюється статтею 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Час від часу цей перелік змінюється.

На 1 січня 2022 року держава може відшкодовувати витрати на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкогопічного побутового палива і скрапленого газу. Зокрема внески:

  • за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційногообліку, 
  • за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами;
  • за управління багатоквартирним будинком;
  • за постачання та розподіл природного газу, електричної та теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами;
  • на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Житлові субсидії на придбання твердого та рідкого пічногопобутового палива надаються один раз на рік і призначаються, якщо люди, що проживають разом, не отримують комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення та не використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.

Як оформити субсидію

Сьогодні в Україні є декілька способів оформити субсидію — онлайн на порталіДія, електронний кабінет Пенсійного Фонду України та офлайн в органах соціального захисту населення та ПФУ за місцем реєстрації (фактичного проживання).

Онлайн

Для того щоб подати заяву на отримання житлово їсубсидії онлайн через портал Дія, потрібно:

  1. Зареєструватися чи авторизуватись у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

Докладніше про те, як отримати електронний підпис, читайте в гіді Міністерства цифрової трансформації за посиланням.

  1. У меню «Послуги» знайдіть послугу «Заява на субсидію».
  1. Перевірте коректність своїх даних у профілі користувача, оновіть їх за необхідності.
  1. Дайте правдиві відповіді на питання анкети: чи перебуваєте у шлюбі, додайте адресу, за якою бажаєте отримати субсидію, вкажіть інформацію про заборгованість за сплату послуг ЖКГ (якщо маєте).
  1. Виберіть, чи бажаєте отримати субсидію на житлові та комунальні послуги. Якщо так, відмітьте необхідні послуги з переліку доступних та заповніть поля по кожній із них.
  1. Зазначте, чи бажаєте отримати субсидію на оплату внесків. Якщо так, позначте необхідні внески з переліку доступних та заповніть поля по кожному з них.
  1. Виберіть, чи потрібна субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
  1. Виберіть, чи  проживають за адресою отримання субсидії лише непрацездатні особи.
  1. Виберіть спосіб отримання субсидії. Кошти можуть бути перераховані на банківську карту, потрібно буде вказати IBAN рахунку. Другий варіант — отримувати гроші через національного поштового оператора.
  1. Укажіть наявність розділених особових рахунків у зазначеномужитлі.
  1. Заповніть інформацію про характеристику житлового приміщення або будинку.
  1. Виберіть особливості домогосподарства з переліку доступних за наявності.
  1. Виберіть, чи проживають інші особи за вказаною адресою домогосподарства. Якщо так, додайте кожного, хто проживає в домогосподарстві, та вкажіть усі дані про них відповідно до питань, які побачите в заяві.
  1. Заповніть дані про доходи відповідно до питань, які побачите в заяві.
  1. Заповніть дані про наявність транспортних засобів.
  1. Заповніть дані про придбане майно та сплачені послуги.
  1. Заповніть дані про придбану валюту.
  1. Заповніть дані про те, чи маєте ви, члени господарства або члени їхніх родин депозитн ірахунки з сумою понад 100 тис. грн.
  1. Заповніть дані про наявність та сплату аліментів.
  1. Заповніть дані про наявність нерухомого майна.
  1. Завантажте необхідні копії документів для отриманнясубсидії.

Документи можуть розглядатися до 30 днів, у цей термін ви отримаєт есповіщення про результати. 

Окрім порталу Дія, документи також можна подати через сайт Мінсоцполітики та інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування.

Офлайн

Щоб оформити субсидію офлайн, то маєте звернутися до органу соціального захисту населення або ПФУза місцем реєстрації (фактичного проживання). 

У паперовом увигляді заяви та документи приймають:

  • виконавчі органи сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади;
  • посадові особи Пенсійного Фонду України;

Для оформлення субсидії офлайн необхідно подати:

Крім цього можна надати:

  • якщо ви орендуєте помешкання — договір найму (оренди) житла,
  • якщо в декларації ви зазначаєте доходи, про які немає інформації в Державній фіскальній службі України або Пенсійномуфонді — довідки про доходи,
  • інші документи, які необхідні для розгляду питання по суті. Наприклад, це можуть бути документами, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації:
  • довідки, що підтверджують місцеперебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, у тому числі легалізовані в Україні документи про набуття страхового стажу в іншій країні;
  • довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні;
  • акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради;
  • договори оренди житла в іншому місці тощо.

Для того щоб подати заяву на отримання житлової субсидії онлайн через електронний кабінет ПФУ, потрібно:

Для оформлення житлової субсидії громадяни подають заяву про призначення та декларацію про доходи і витрати.

 

Це можна зробити online – в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Для авторизації необхідно використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП).

 

Алгоритм дій наступний: 

  • заходимо на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/);
  • авторизуємось для входу в особистий кабінет за допомогою КЕП – вказуємо назву Акредитованого центру сертифікації ключів, який згенерував КЕП, обираємо файл ключа та вводимо особистий пароль;
  • в особистому кабінеті обираємо розділ “Комунікації з ПФУ” й натискаємо на пункт “Заява на житлову субсидію чи пільгу”; 
  • перед формуванням заяви готуємо скановані копії документів, надаємо згоду на дистанційне інформування, натиснувши кнопку «Продовжити»;
  • обираємо пункт «Заява про призначення та надання житлової субсидії»;
  • заповнюємо відповідні поля онлайн-форми; 
  • додаємо скановані копії документів, натиснувши кнопку «Додати файл»;
  • натискаємо кнопку «Сформувати заяву», розміщену в кінці онлайн-форми. Автоматизована система перевірить повноту заповнення заяви. Якщо помилок не виявлено, можна переходити до фінального кроку;  
  • накладаємо цифровий підпис та надсилаємо документи до Пенсійного фонду України.

За ходом розгляду заяви на призначення субсидії можна стежити в особистому кабінеті в розділі “Мої звернення” – “Статус звернення”.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь