Надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції

Дата: 11.04.2024 13:55

Фото без описуПорядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції,

затвердженого постановою КМУ від 16.08.2022 № 918 (в редакції постанови КМУ від 15.03.2024 № 300) передбачено надання фінансової підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції в тваринництві за такими напрямами: спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності якщо у власності отримувача перебуває від 3 до 100 голів великої рогатої худоби (корів), ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства на дату подання заявки – у розмірі 7000 гривень за одну голову; спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець якщо у власності отримувача перебуває від 5 до 500 голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства на дату подання заявки – у розмірі 2000 гривень за одну голову.

Відомості про отримувача бюджетних коштів повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру.

Бюджетні кошти надаються для покриття понесених отримувачами витрат на оплату спожитої електроенергії, ветеринарних послуг, придбання ветеринарних препаратів, кормів, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається отримувачем програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру через особистий електронний кабінет після оприлюднення у Державному аграрному реєстрі оголошення про початок прийому заявок з 1 травня по 30 червня поточного бюджетного періоду.

На заявку накладається електронний підпис отримувача, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. У разі невідповідності заявки встановленій формі або надання неповної інформації посадова особа Укрдержфонду, яка розглядає заявки, приймає рішення про залишення заявки без руху відповідно до статті 43 Закону України «Про адміністративну процедуру». Одночасно з поданням заявки отримувач підписує договір з Укрдержфондом про надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції шляхом накладання електронного підпису на заяву про приєднання до договору

У договорі обов’язково зазначаються обрані з переліку напрями витрат, на покриття яких використовуються кошти, невиконання або неналежне виконання яких є підставою для повернення отримувачем отриманих коштів