Фінансова підтримка фермерських господарств

Дата: 05.06.2024 14:46

Фото без описуЗ метою забезпечення фінансової підтримки фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції,

які здійснюють діяльність в галузях скотарства, вівчарства, козівництва, Миколаївська міська військова адміністрація інформує, що Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918, передбачено надання спеціальних бюджетних дотацій фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції для утримання:

корів усіх напрямів продуктивності якщо у власності отримувача перебуває від 3 до 100 голів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства на дату подання заявки у розмірі 7000 гривень за одну голову;

маточного поголів'я кіз та/або овець якщо у власності отримувача перебуває від 5 до 500 голів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства на дату подання заявки у розмірі 2000 гривень за одну голову.

Відомості про отримувача бюджетних коштів повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру.

Згідно із пунктом 5 Порядку бюджетні кошти надаються для покриття понесених отримувачами витрат на оплату спожитої електроенергії, ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, ветеринарних препаратів, кормів, утримання корів, маточного поголів'я овець та/або кіз.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається отримувачем програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру через особистий електронний кабінет після оприлюднення у Державному аграрному реєстрі оголошення про початок прийому заявок.

3 текстом Заявки можна ознайомитися за посиланням:

У разі невідповідності заявки встановленій формі або надання неповної інформації посадова особа Укрдержфонду, яка розглядає заявки, приймає рішення про залишення заявки без руху відповідно до статті 43 Закону України «Про адміністративну процедуру».

У договорі обов'язково зазначаються обрані з переліку напрями витрат, на покриття яких використовуються кошти, невиконання або неналежне виконання яких є підставою для повернення отримувачем отриманих коштів.

Слід звернути увагу, що пунктом 8 Заявки передбачено, що отримувачі бюджетних коштів надають згоду на проведення уповноваженими особами моніторингу та оцінювання достовірності наданої інформації та на перевірку фінансових документів, що підтверджують цільове використання отриманих коштів відповідно до пункту 5 Порядку, як документально, так і шляхом перевірки за місцем здійснення діяльності, а також отримувачі бюджетних коштів зобов'язуються зберігати такі документи до 31 грудня 2026 року.