Сьогодні відзначається важлива подія – Всесвітній день боротьби з дитячою працею або День дитячої праці
Щорічно 12 червня відзначається важлива подія – Всесвітній день боротьби з дитячою працею або День дитячої праці.
Ідея створення цього дня належить Міжнародній організації праці, котра висунула відповідну пропозицію у 1997 році. З 2002 року подія святкується під егідою Організації Об'єднаних Націй.
Основні права неповнолітніх у сфері праці
👫В умовах війни все більше дітей працюють, намагаючись допомогти дорослим. Такі працівники заслуговують на особливу увагу та захист як з боку держави, так і з боку роботодавців. Законодавство нашої країни чітко регулює умови їх праці, щоб забезпечити безпеку та комфорт.
Основні положення:
✅Вік працівників: Робота дозволена з 16 років, але за згодою батьків або опікунів можна працювати з 14 років у вільний від навчання час.
✅ Тривалість робочого часу: Для працівників віком від 14 до 16 років — не більше 24 годин на тиждень; від 16 до 18 років — не більше 36 годин на тиждень.
✅Заборонені види робіт: Неповнолітнім заборонено виконувати важкі роботи, роботи з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також підземні роботи.
✅Право на освіту: Роботодавці зобов'язані сприяти неповнолітнім у здобутті освіти.
✅Медичні огляди: Обов'язкові попередні та періодичні медичні огляди для забезпечення здоров'я неповнолітніх працівників.
🛡Працевлаштування неповнолітніх — це відповідальність роботодавців. Забезпечення їх прав та дотримання законодавства є обов'язковим!
Пам'ятаймо про важливість захисту прав працюючих дітей та створення для них безпечних і комфортних умов праці.
ℹІнформаційний портал Держпраці: https://pratsia.in.ua/