Питання захисту прав дітей визначає майбутнє країни
🌻Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики та визначає майбутнє
Української Держави.
🏠 Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає актуальнішою й болючишою для нашого суспільства.
🧍♀️🧍♂️Для дитини родина виступає першим і основним компонентом середовища, у якому відбувається її фізичний, психічний, емоціональний, інтелектуальний та соціальний розвиток.
❤ Дитині необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але на жаль, є діти 👶👶🍼, які не можуть проживати з рідними батьками та виховуються в інституційних закладах.
Саме для дітей- сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування існують альтернативні форми сімейного виховання. Однією з форм тимчасового влаштування дитини у сім'ю є патронат.
Патронатна сім'я 👪 -це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин. Термін перебування в патронатній сім'ї не більш ніж три місяці, орган опіки та піклування може подовжити його до шести місяців.
Що треба зробити, щоб стати патронатним вихователем?
📍Подати до служби у справах дітей ,за місцем свого проживання, пакет документів :
📎заяву про намір стати патронатним вихователем,
📎копію паспорта громадянина України,
📎копію трудової книжки ( у разі наявності),
📎висновок про стан здоров'я кандидата та осіб, які проживають разом з ним,
📎довідку про відсутність судимости, в тому числі членів його сім'ї, які досягли 14- річного віку та проживають разом із кандидатом в патронатні вихователі,
📎копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням,
📎письмову згоду на влаштування дитини в сім'ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім'ї, які проживають разом із ним.
📍Кандидат у патронатні вихователі разом👫 із повнолітнім членом своєї родини, який буде йому допомогати у наданні послуги патронату, обов' язково проходить навчання, яке проводить обласний центр соціальних служб.
За умови успішного навчання видається довідка про проходження навчання та рекомендації про можливість надання послуги патронату над дитиною.
📍Патронатний вихователь офіційно влаштовується та отримує грошове забезпечення, яке становить п'ять прожитковий мінімумів для працездатних осіб на місяць.
📍На утримання дитини, яка перебуває під патронатом передбачені виплати у розмірі 2,5 прожитковий мінімумів для дітей відповідного віку. Якщо в родину влаштовується дитина з інвалідністю, дитина віком до 1 року, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ інфікована дитина розмір виплати збільшується на 10 відсотків, але не більше ,як 50 відсотків.
👩🏻❤️👨🏻 Ви маєте бажання надати свою любов, турботу та захист дитині-сироті, або дитині позбавленної батьківського піклування, будь ласка звертайтеся до спеціалістів у справах дітей ( тел. 0993612656) або до "Центру надання соціальних послуг" Миколаївської міської ради (тел.0954900299)