День ментального здоров’я
День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.
Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей із подібними захворюваннями.
За ініціативи першої леді Олени Зеленської в Україні реалізується Національна програма з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки
В березні 2023 року в Україні стартувала комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров'я за ініціативою Олени Зеленської, мета якої – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я. Першим викликом комунікаційної кампанії було донести людям, що вони, їхнє самопочуття «на часі». Що ментальне здоров’я так само важливе, як і фізичне.
Що це один із факторів, який впливає на продуктивність людини, її здатність відновлюватися, а відповідно – на економіку та можливість відновлення в контексті цілої країни. Влітку запустили другу хвилю комунікаційної кампанії «Ти як?», щоб посилити «емоційну ППО» українців, тобто розвинути здатність психіки відбивати атаки стресових чинників. А ще – здолати стигму, яка заважає звернутися по допомогу, якщо внутрішніх ресурсів замало.
Потрібно донести до кожного,що ментальне здоров'я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Коли людина ментально здорова, то вона розуміє свої емоційні стани, здатна будувати стосунки з іншими, вона відкрита для навчання і розвитку, отримує задоволення від життя.
Сьогодні потребують психологічної допомоги дуже багато категорій людей - і військові. і діти, і переселенці, і ті, хто втратив на війні рідних близьких, і багато інших. Первинна медична допомога повинна стати основою надання послуг в сфері психічного здоров`я.
Шановні мешканці громади!
У разі виникнення психічних проблем просимо звертатися до сімейного лікаря
комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної
допомоги» Миколаївської міської ради.
Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Миколаївської міської ради має договір із Національною Службою Здоров'я України за напрямком.
3 метою надання послуг в межах пакету Програми медичних гарантій «Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», 14 лікарів загальної практики-сімейний лікар, 2 лікаря- терапевта та 26 сестер медичних загальної практики-сімейної медицини пройшли онлайн-курси на платформі Академії НСЗУ модуль «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням
керівництва mһGAP» та отримали відповідні сертифікати.
У кожного лікаря є електронний варіант «Аптеки швидкої допомоги"
Будьте здорові ви та ваші близькі!