Інформаційна сесію в рамках Всеукраїнської компанії “16 днів проти насильства”.
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Тисячі громадян, державних й громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої спільної мети – підвищити розуміння та обізнаність співвітчизників про всі форми насильства.
26 листопада працівники “Центру надання соціальних послуг” у співпраці з громадською організацією “Десяте квітня” на базі спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі провели інформаційну сесію в рамках Всеукраїнської компанії “16 днів проти насильства”.
Захід проведено з метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
У період цієї акції з 25 листопада по 10 грудня щорічно вся міжнародна спільнота: тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій із більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети – збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, про заходи безпеки та боротьби з таким негативним явищем, як домашнє насильство.
Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку.
У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: Міжнародний день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день інвалідів, Міжнародний день волонтера.
Фізичне та сексуальне насильство в умовах повномасштабної війни в Україні залишається однією з найбільш чутливих і гострих проблем, що потребує своєчасного реагування та підтримки від кваліфікованих фахівців.
Втім, насилля може проявлятися не лише у застосуванні фізичної сили та чинитися ворогом, воно не обирає вік та стать, і може будь-де спіткати кожного із нас. Часто людям, які зазнали насильницькі дії над собою, важко наважитися на те, щоб звернутися за допомогою через страх відчути осуд. Проте, отримати вчасно допомогу є надзвичайно важливо!
Під час проведення заходу, мешканці громади нашого міста отримали інформацію, як можна захистити себе і куди, у разі потреби звернутися за допомогою.
Якщо ви знаєте когось, хто потрапив у таку ситуацію чи перебуває у зоні потенційного ризику, рекомендуємо звернутися за консультацією до уповноважених органів.
Будьте чуйні та уважні до свого оточення!