Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів реалізації державної політики
Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів реалізації державної політики та визначає майбутнє Української Держави.
🏠 Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає актуальнішою і болючишою для нашого суспільства.
🧍♀🧍Діти, які втратили батьків, або іхні батьки в силу різних причин не можуть виконувати свої обов'язки, потребують родинного тепла, любові, захисту. ❤️
Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми виховання. Однією із таких форм влаштування дітей це- патронат над дитиною.
Патронатна сім'я👪 - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин. Термін перебування в патронатній сім'ї не більш ніж три місяці, орган опіки та піклування може подовжити його до шести місяців, за потреби.
Що треба зробити, щоб стати патронатним вихователем?
📍Подати до служби у справах дітей, за місцем свого проживання, пакет документів:
📌заяву про намір стати патронатним виховате-
лем,
📌копію паспорта громадянина України,
📌копію трудової книжки( за наявності).
📌висновок про стан здоров'я кандидата та осіб, які проживають разом з ним,
📌довідку про відсутність судимости, в т. ч. членів його сім'ї, які досягли 14- річного віку та проживають разом із кандидатом в патронатні вихователі,
📌копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням,
📌письмову згоду на влаштування дитини а сім'ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім'ї, які проживають разом із ним.
📍Кандидат у патронатні вихователі разом 👫із повнолітнім членом своєї родини, який буде йому допомогати у наданні послуги патронату, обов' язково проходить навчання, яке проводник обласний центр соціальних служб. За умови успішного навчання та рекомендації про можливість надання послуги патронату над дитиною.
📍Патронатний вихователь офіційно влаштовується та отримує грошове забез- печення, яке становить п'ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.
📍На утримання дитини, яка перебуває під патронатом передбачені виплати у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Якщо в родину влаштовується дитина з інвалідністю, дитина віком до 1 року, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ інфікована дитина розмір виплати збільшується на 10 відсотків.
👩❤️👨 якщо ви маєте бажання надати свою
❤️ любов, турботу та захист дитині- сироті, або дитині позбавленної батьківського піклування, будь ласка звертайтеся до спеціалістів "Центру надання соціальних послуг" Миколаївської міської ради (тел. 0954900299,
0508646861) або до
Служби у справах дітей
Миколаївської міської ради ( тел. 0993612656,0994197784)