Жінки освоюють стереотипно «чоловічі» професії, і ми підтримуємо цей тренд.
Жінки освоюють стереотипно «чоловічі» професії, і ми#Юлія Свириденко підтримуємо цей тренд.
Таких прикладів чимало. 37-річна бухгалтерка Ірина Останко стала шахтаркою, а 25-річна Анастасія Мазуркова — першою машиністкою метро в Харкові.
«Нам казали, що жінки повинні бути на кухні», — ці слова часто чула 19-річна Катерина Колядюк. Попри стереотипи, пішла навчатися на водійку трактора.
▶️ З одного боку, жінки частіше беруть на себе лідерство. Торік 61% всіх нових ФОПів відкривали жінки. Частка жінок-директорів зросла до 34%.
З іншого маємо високий запит роботодавців на професії у будівництві, промисловості, транспорті.
Ми ж даємо жінкам стимули через гранти, навчальні програми та інформаційні кампанії, щоб розкрити їхній потенціал на повну.
Доступні гранти від 250 тис. до 1 млн грн для ветеранок і дружин ветеранів. Є також грант «Створюй» — $15 тис. для жінок, які мають виробництва.
Серед навчальних можливостей — ваучери. До 30 тис. грн на навчання у будь-якому акредитованому закладі та за обраною професією. Торік понад 1 000 жінок завдяки цьому стали верстатницями, слюсарками, водійками, вантажницями тощо.
🟢 Є також чимало безкоштовних курсів від партнерів: bit.ly/osvitni_mozhlivosti.
Крім того, запустили кампанію Звісно, зможеш, щоб подолати гендерний розрив в оплаті праці. Зараз він — 18,6%, тобто жінки за життя працюють на 6,5 років безплатно. Бо на тій самій посаді отримують менше, ніж чоловіки.
Хочу, щоб «Звісно.Зможеш» стало внутрішнім переконанням кожної.
Бо ми гідні, варті й уже змінюємо країну — як лідерки, підприємниці, професіоналки. 💪
Більше про фантастичних українок — у тексті від AP для якого поділилася тим, що робимо, аби підтримувати жінок і дівчат.
Дякую Vasilisa Stepanenko, Evgeniy Maloletka, Samya Kb за цей текст ➡️ bit.ly/42iei4p.