Методичні рекомендації щодо збирання зернових культур в умовах воєнного стану та обмеженого ресурсного забезпечення.
📣 Методичні рекомендації щодо збирання зернових культур в умовах воєнного стану та обмеженого ресурсного забезпечення.
Рекомендації підготувала Донецька державна сільськогосподарська дослідна станція НААН.
Запорукою зменшення втрат урожаю є оптимізація строків збирання та його якісне проведення. Основним чинником, що визначає вибір строку збирання, є стан посівів за ступенем стиглості зерна.
❗️ Цього року початок жнив припаде на кінець останньої декади червня-початок липня.
Висока організація збиральних робіт, проведення їх у стислі строки (протягом 10–12 днів) запобігають перестою хлібів і погіршенню показників якості зерна. Головною вимогою при проведенні збирання врожаю є оптимізація технологічного процесу з урахуванням біологічних і морфологічних особливостей зернових колосових культур, сортів, рівня врожайності, швидкості та рівномірності достигання зерна, фізико-механічних властивостей збиральної маси.
З метою створення безпечних умов праці під час проведення збиральної кампанії в умовах воєнних (бойових) дій в Україні аграріям необхідно спільно з представниками відповідних структурних підрозділів МВС та ДСНС організувати перевірку сільськогосподарських угідь та прилеглих ділянок на предмет наявності снарядів, вибухових пристроїв та інших предметів і матеріалів, що створюють або можуть створити загрозу працівникам сільського господарства (особливо у зонах прилеглих до ведення бойових дій).
➡️ Переглянути рекомендації у PDF форматі за посиланням ⬇️